19 maja 2019

1. Oto czynię wszystko nowe, mówi Siedzący na tronie. Ale świat, w którym żyjemy, wydaje się przerażająco stary. Stare zawiści, nie przebaczone urazy, zacięte twarze, chytre spojrzenia. Dlatego wciąż trzeba przypominać sobie przykazanie nowe. Włączać się w nowy bieg historii, który rozpoczyna zmartwychwstanie Jezusa, a Duch Święty dopełnia wszelkim uświęceniem (por. IV Modlitwa eucharystyczna). Dlatego prosimy dziś o rozpoznanie prawdziwej wolności.
  2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej klasy 4c i d. Polecajmy Bogu dzieci ich rodziców i chrzestnych by Eucharystyczny Chrystus był dla nich, jak i dla nas, „chlebem powszednim”. Polecajmy również Bogu panią Agnieszką Jakubowską, ks. Łukasza, nauczycieli i wychowawców, którzy kształtują serca tych dzieci. Dziś dziękujemy im, za ich trud i owocną pracę.
  3. Wczoraj miała miejsce uroczystość bierzmowania. Sakrament Ducha Świętego przyjęło 104 młodych ludzi. Niech Bóg pomnoży w nich swoje dary i ich owoce i otoczy opieką dobrych, życzliwych i wierzących osób.
  4. We wtorek spotkanie Kręgu Rodzin Maryi.
  5. W dniach od 9 – 13 sierpnia organizowana jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam aby tak zaplanować urlop, by wziąć udział w pielgrzymce. Szczególnie tę zachętę kieruję do ludzi młodych.
  6. W przyszłą niedzielę Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn na pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Zapisy w zakrystii.
  7. W przyszłą niedzielę po wszystkich Maszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na kwiaty na uroczystość Bożego Ciała.
  8. Fioletowa grupa pielgrzymkowa zaprasza w sobotę 25 maja do Bolesławia na godz. 18:00 na wieczór uwielbienia.
  9. Pierwsza Komunia św. 17 maja 2020 i 16 maja 2021 r.