14 lipca 2019

1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie NMP z góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Ten dzień przypomina nam o noszeniu szkaplerzy, medalików, krzyży -  znaków naszej przynależności do Jezusa
  2. W czasie wakacji prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Mszą św. Może się bowiem zdarzyć, że obecny będzie jeden ksiądz.
  3. W czasie urlopu i wakacji nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Starajmy się o częstsze nawiedzenie kościoła, o odmówienie Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, lekturę Pisma św.
  4. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy i namawiamy by kultywować tę formę pobożności, która jak żadna inna, uświadamia nam, że jesteśmy na Ziemi jedynie przechodniami, pielgrzymującymi do Domu Ojca.
  5. Za dwa tygodnie, w niedzielę 28 lipca, z racji św. Krzysztofa Patrona kierowców, po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

07 lipca 2019

1. Chrześcijanin, wzorem Apostołów, jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny. Każdy może to robić w najprostszy z możliwych sposobów; świadectwem własnego życia. I chociaż może nas spotkać w związku z tym uznanie i podziw, to jednak częściej napotkamy trudności, brak zrozumienia i odrzucenie. I tak jak uznanie ze strony ludzi nie może być naszym celem, podobnie odrzucenie z ich strony nie może być dla nas powodem zniechęcenia. Jezus wskazuje na ostateczny cel naszych działań: Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. Możemy zostać odrzuceni, wykpieni i opuszczeni przez ludzi, ale nigdy przez Chrystusa.
  2. Dzisiaj po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja i zmiana tajemnic różańcowych
  3. 13 lipca w sobotę Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na 20:00 (Rozważanie, różaniec, procesja światła, apel) Przynieśmy ze sobą świece.
  4. W czasie wakacji prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Mszą św. Może się bowiem zdarzyć, że obecny będzie jeden ksiądz.
  5. W czasie urlopu i wakacji nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Starajmy się o częstsze nawiedzenie kościoła, o odmówienie Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, lekturę Pisma św.
  6. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy i namawiamy by kultywować tę formę pobożności, która jak żadna inna, uświadamia nam, że jesteśmy na Ziemi jedynie przechodniami, pielgrzymującymi do Domu Ojca.
  7. Za trzy tygodnie, w niedzielę 28 lipca, z racji św. Krzysztofa Patrona kierowców, po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.