Sukces chóru Cantamus Domino na międzynarodowym festiwalu!

Chór Cantamus Domino, działający przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie zajął trzecie miejsce w kategorii zespołów parafialnych na jubileuszowym, XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Wypełniony do ostatniego miejsca kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie po raz kolejny rozbrzmiał dźwiękami najpiękniejszych, bożonarodzeniowych pieśni. Tegoroczna edycja tego międzynarodowego festiwalu zakończyła się w niedzielę, 19 stycznia, koncertem finałowym. W jego trakcie chór Cantamus Domino wykonał a cappella tradycyjną polską kolędę "Gdy się Chrystus rodzi".

Gigantyczną pracę miało również w tym roku do wykonania festiwalowe jury. Finalistów oceniali: dr Michał Sławecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu Muzycznego im. F. Szopena w Warszawie, prof. Marta Kierska-Witczak z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i ks. dr Paweł Sobierajski z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wystarczy wspomnieć, że na terenie kraju znajduje się blisko czterdzieści ośrodków eliminacyjnych, a kilka z nich zlokalizowanych jest poza naszymi granicami. Średnio, jak można przeczytać na stronie organizatora, na przesłuchania zgłasza się około 20 tys. osób.

- Rozmach, z jakim organizowany jest festiwal i jego popularność, której miarą jest między innymi liczba uczestniczących w eliminacjach podmiotów najlepiej świadczy o randze tego wydarzenia. Stąd tym bardziej, serdecznie gratuluję sławkowskiemu Chórowi Cantamus Domino i jego dyrygentce Małgorzacie Kostce tego spektakularnego sukcesu – powiedział obecny na koncercie galowym Rafał Adamczyk, wicestarosta będziński.

Chór Cantamus Domino