ŚDM w Krakowie

Będziemy gościć…

Diecezja sosnowiecka to 162 wspólnoty parafialne rozsiane na terenie 25 gmin. Coraz bardziej widać mobilizację przed Światowymi Dniami Młodzieży. Aktywnie w przygotowania włączają się parafie, ale także samorządowcy. Te pierwsze chcą zrobić wszystko, by Tydzień w Diecezji był wielkim wydarzeniem duchowym, ci drudzy, by stał się doskonałą okazją do promocji regionu.

Młodzież, która do nas przyjedzie, reprezentować będzie praktycznie wszystkie zakątki globu. Dla nich, a także dla gospodarzy przygotowywane są materiały promocyjne i informacyjne. Od wielu tygodni działa też strona internetowa www.smds.pl.

Młodzież, która do nas przyjedzie, będzie chciała spędzić ten czas na modlitwie, ale też na różnego rodzaju aktywnościach. Będzie festiwal talentów z prezentacją na Placu Papieskim w Sosnowcu, zwiedzanie Oświęcimia czy mini - pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Już wiadomo, że goście zza granicy pojadą do miejscowości Wrzosowa, by przejść kilkanaście kilometrów na Jasną Górę.

W Sosnowcu na Placu Papieskim z kolei międzynarodowe spotkanie będzie nosiło tytuł „Miłość silniejsza, niż śmierć”. Będzie to czas świadectw przeplatanych muzyką i multimediami.

Najważniejsze terminy:

20 lipca 2016 (środa) - pielgrzymi z różnych zakątków świata będą przybywać do naszych parafii, wieczorem spotkanie zapoznawcze.

21 lipca - po śniadaniu w rodzinach, które będą gościć pielgrzymów i po porannej modlitwie w kościele będzie czas na program ustalony i przygotowane przez dekanat (zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych, mecze, koncerty, rajdy...)

22 lipca - początek dnia taki sam, później wyjazd do Wrzosowej na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z Mszą Świętą na wałach. Wieczorem goście powrócą do rodzin.

23 lipca - początek dnia jak poprzednio. Później wyjazd do Oświęcimia i zwiedzanie Obozu Zagłady. Po południu i wieczorem spotkanie centralne na Placu Papieskim w Sosnowcu z Mszą Świętą celebrowaną przez biskupa Grzegorza Kaszaka.

24 lipca - śniadanie u rodzin, Msza Święta ze wspólnotą parafialną, obiad i czas spędzony wspólnie z rodziną gospodarzy i zaproszonych przez nich gości.

25 lipca (poniedziałek) - po śniadaniu u rodzin i modlitwie goście zostaną pożegnani, by udać się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Do naszej diecezji przybędzie około 5 tysięcy osób praktycznie z całego świata. Wielu Polaków mieszkało w domach w krajach, gdzie odbywały się poprzednie Światowe Dni Młodzieży. Teraz nasza szansa, by się zrewanżować. Przyjmij świat u siebie!

Ramowy program Kampusu JPII w Jerzmanowicach

Wtorek (26 lipca) – w południe przyjazd uczestników, wieczorem Msza św. z udziałem naszego księdza biskupa, pogodny wieczór i uwielbienie Boga z udziałem m.in. zespołu „Pielgrzym”.

Środa (27 lipca) – po śniadaniu początek „Festiwalu Młodych” czyli prezentacji talentów z terenu diecezji. Później Katecheza w drodze, którą poprowadzi jeden księży biskupów posłanych przez Stolicę Apostolską. Po obiedzie, Mszy św. będzie czas na wędrówkę po Jurze; dla chętnych organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wieczorem uwielbienia przez taniec.

Czwartek (28 lipca) - to dalszy ciąg „Festiwalu Młodych”, kolejna Katecheza w drodze, Msza święta i wyjazd do Krakowa na powitanie Ojca św. Franciszka na Błoniach Krakowskich. Wieczorem wracamy do Jerzmanowic na kolację i wieczór dziękczynienia.

Piątek (29 lipca) - to „Festiwal Młodych”, ciąg dalszy; Katecheza w drodze, Msza święta. Po obiedzie wyjazd do Krakowa na Drogę Krzyżową z Ojcem św. Franciszkiem na Błoniach Krakowskich. Po powrocie i kolacji wieczór dziękczynienia.

Sobota (30 lipca) - po śniadaniu, zaopatrzeni w prowiant wyjedziemy do granic Krakowa, skąd już pieszo weźmiemy udział w pielgrzymce na miejsce czuwania z Ojcem Świętym na "Campus Misericordiae" - Pole Miłosierdzia - Brzegi k/Wieliczki. Konieczna jest wtedy karimata lub grupy koc, bowiem zostaniemy w Polu Miłosierdzia cała noc.

Niedziela (31 lipca) - to oczywiście Msza Posłania, którą odprawi papież Franciszek. Po niej powrót do domu.

Dodatkowe materiały: