23 lipca 2017

1.  Dziś z racji św. Krzysztofa patrona kierowców, po wszystkich Mszach św. poświęcenie pojazdów. Samochody, motocykle ustawiamy na ulicy Kościelnej i na placu targowym. Zapraszamy kierowców do wspólnej modlitwy i do błogosławieństwa. Pan kościelny będzie rozdawał kierowcom breloczki ze św. Krzysztofem.
  2. We wtorek przypada uroczystość św. Jakuba Apostoła. Należał on do uprzywilejowanych uczniów Chrystusa, którzy byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira, przemienienia na Górze Tabor oraz modlitwy w Ogrójcu. Jakub i jego brat Jan znani byli z porywczego charakteru, dlatego też Chrystus nazwał ich synami gromu. Z racji tej uroczystości nie będzie we wtorek w kościele Mszy św. o 18:00. Msza św. we wtorek o 18:00 będzie odprawiona przy kościołku św. Jakuba.
  3. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej, a w sobotę liturgiczne wspomnienie św. Marty. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni
  5. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę na jasną Górę. Gorąco zachęcamy i namawiamy by kultywować tę formę pobożności, która jak żadna inna, uświadamia nam, że jesteśmy na Ziemi jedynie przechodniami, pielgrzymującymi do Domu Ojca.
  6. We wtorek 8 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z diecezji bielsko-żywieckiej. Przybędą oni do nas około godziny 13:00. Otwórzmy dla nich drzwi naszych domów i serc. Większość z nich to ludzie młodzi, którzy uczą się chrześcijańskiej miłości.
  7. Na jutro na 9:00 zapraszam panów chętnych do pomocy przy budowie rusztowania przy romańskiej ścianie naszego kościoła.
  8. Od wtorku 01 sierpnia będzie dostępna nowa książka z intencjami (od stycznia do czerwca 2018 r.)

16 lipca 2017

1. Słowo Boże jest skuteczne — to znaczy, że co zwiastuje to sprawia, tylko od człowieka zależy czy ma dobrą wolę, czy jest jak urodzajna ziemia, która może przynieść plon. Jesteśmy słabymi ludźmi, ale nieustannie towarzyszy nam nadzieja i radosna Boża obietnica, że wraz z całym stworzeniem będziemy przemienieni, jeżeli otworzymy się na Boże słowo, którym tak obficie karmi nas Kościół każdej niedzieli.
  2. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie NMP z góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Ten dzień przypomina nam o noszeniu szkaplerzy, medalików, krzyży -  znaków naszej przynależności do Jezusa
  3. Przypominamy, że dzisiaj po mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkim darczyńcom – Bóg zapłać.
  5. W czasie urlopu i wakacji nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Starajmy się o częstsze nawiedzenie kościoła, o odmówienie Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, lekturę Pisma św.
  6. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak w swoim komunikacie zachęca wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku wpisuje się ona w 300 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej i 25 lecia Diecezji Sosnowieckiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  7. Za tydzień, w niedzielę 23 lipca, z racji św. Krzysztofa Patrona kierowców, po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Samochody, motocykle ustawiamy na ulicy Kościelnej i na placu targowym. Zapraszamy kierowców do wspólnej modlitwy i do błogosławieństwa.

09 lipca 2017

1. W ST pojawiało się wezwanie do przyjęcia jarzma, ciężaru Mądrości: „Włóż nogi w jej dyby, a szyję swą w jej obrożę!” (Syr 6,24). Jezus też nie obiecuje beztroskiego życia. „Uczcie się ode Mnie”. Zamiast jarzma Prawa pojawia się słodki ciężar Miłości: „albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie.”(1 J 5,3) Jezus przyjął wolę Ojca, z miłości, która doprowadziła Go do podjęcia krzyża, ciężaru naszego zbawienia. Jezus uczynił to z łagodnością i pokorą. Nie jest to jednak jakaś poza czy postawa na pokaz, ale głęboka postawa serca. Wszelkie trudy przestają ciążyć, jeśli przeżyjemy je z Jezusem, w Nim, zapraszając, aby On sam niósł z nami nasze jarzmo. Wtedy staje się one lekkie i słodkie.
  2. We wtorek 11 VII przypada święto św. Benedykta patrona Europy – porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
  3. W czwartek 13 VII wspomnienie 100 rocznicy trzeciego objawienia Matki Bożej w Fatimie (13.07.1917 r). Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20:00. (Rozważanie, różaniec, procesja światła, apel). Przynieśmy ze sobą świece.
  4. W czasie wakacji prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Mszą św. Może się bowiem zdarzyć, że obecny będzie jeden ksiądz. Msze św. o 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o 7:30.
  6. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę na jasną Górę. Gorąco zachęcamy i namawiamy by kultywować tę formę pobożności, która jak żadna inna, uświadamia nam, że jesteśmy na Ziemi jedynie przechodniami, pielgrzymującymi do Domu Ojca.
  7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 23 lipca, z racji św. Krzysztofa Patrona kierowców, po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  8. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza