20 stycznia 2019

1. Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Zróbcie, jak słudzy z Kany Galilejskiej, a następnie radujcie się cudami, których Bóg będzie dokonywał przez swego Syna. Nie wszystkie od razu da się zauważyć największe z nich mogą wprowadzić w błąd nasz wzrok, jak chleb i wino, które w ostatnim ziemskim cudzie Jezusa stały się Jego Ciałem i Krwią, dającymi nam życie wieczne. Ten, kto potrafi patrzeć przez wiarę, rozpozna je: zobaczy pod postacią chleba Ciało, a pod postacią wina Krew naszego Zbawcy.
  2. W piątek rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Modlimy się by wyznawcy Chrystusa byli obrazem jedności Boga.
  3. Jutro dzień babci, a pojutrze dzień dziadka. Składamy im najlepsze życzenia wielu Bożych łask, sił i zdrowia. A za zmarłych modlimy się prosząc o wieczny odpoczynek.
  4. Od przyszłego poniedziałku (28 stycznia) będzie dostępna księga intencji mszalnych na drugie półrocze tego roku. Jeżeli ktoś ma ważne jubileusze w przyszłym półroczu lub chce zamówić Msze św. gregoriańską to można uczynić to już od dzisiaj.
  5. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się za uczestników, ale również za naszą młodzież, by była wierna Ewangelii.
  6. Bardzo dziękujemy za wielką serdeczność z jaką przyjmujecie księży. Dziękujemy również za wszelkie ofiary składane przy okazji  wizyty duszpasterskiej. Jeżeli kogoś pominęliśmy, lub nie mógł tego dnia przyjąć kapłana, to prosimy o zgłaszanie takich przypadków do zakrystii. Plan kolędy
  7. Trwa peregrynacja figurek M.B Fatimskiej. W minionym tygodniu jedna figurka powędrowała na ulice: Konarowa, Jaworowa, Jesionowa, Jarzębinowa, Jałowcowa, Modrzewiowa. Dziś proszę aby drugą figurkę zabrali mieszkańcy ulic: Kościelna, Garncarska, Zamkowa, Gołębia.

13 stycznia 2019

1. Choć zdajemy sobie sprawę, że chrzest Jezusa był zupełnie inny niż nasz, dzisiejsze święto jest okazją, byśmy powrócili także do tajemnicy naszego chrztu, do chwili, gdy również do nas Bóg powiedział: Jesteś moim synem umiłowanym, jesteś moją córką umiłowaną. Zanurzeni w śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, zostaliśmy prawdziwie obdarowani życiem Bożym. Czy ono wciąż się w nas rozwija? Czy dialog Boga ze mną jest kontynuowany?.
  2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Nowego Kręgu Rodzin.
  3. W sobotę 19 stycznia na godzinę 17:00 zapraszamy do Bolesławia na Dekanalny Wieczór Uwielbienia.
  4. Od piątku rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Módlmy się by nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz.
  5. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Módlmy się o szczęśliwą podróż dla uczestników i o owocne spotkanie z Ojcem Świętym
  7. Prosimy aby stół był nakryty odpowiednim obrusem, na nim woda święcona, krzyż, zeszyty do religii. Postarajmy się by obecna była cała rodzina. Jeśli to niemożliwe rano, można księdza zaprosić na popołudnie. Pragniemy nie tylko pobłogosławić wasze domy ale również porozmawiać na tematy religijne.
  8. Z racji kolędy spowiedź dwadzieścia minut przed wieczorną Mszą św.
  9. Trwa peregrynacja figurek M.B Fatimskiej. Bardzo proszę aby dzisiaj figurkę zabrali mieszkańcy ul. Konarowa, Jaworowa, Jesionowa, Jarzębinowa, Jałowcowa, Modrzewiowa.