09 kwietnia 2017

1. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Dziś o godzinie 16:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. Zapraszamy również wszystkich na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej piątek 16:00. Drogę krzyżową ulicami naszego Miasta rozpoczniemy na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Wita Stwosza. Dalej pójdziemy ulicami: Krakowska, Młyńska, Browarna (obok szkoły podstawowej), Staropocztowa, Mały Rynek i Kościelna.
  4. Osoby, które pragną ochrzcić dziecko w pierwszy dzień świąt informujemy, że katecheza przed-chrzcielna odbędzie się dziś po wieczornej Mszy św.
  5. Przed kościołem członkowie parafialnego zespołu Caritas sprzedają chlebki.
  6. W środę o 18:00 spotkanie Kręgu Rodzin - nowy.
  7. Przy bocznym ołtarzu wystawiony będzie kosz na  produkty spożywcze dla najbiedniejszych. Do tego samego kosza można też składać tekturowe skarbonki z jałmużną postną. Dzieci złożą te skarbonki w Wielką Środę po drodze krzyżowej o 16:15.
  8.  Zachęcamy do włączenia się do zbiórki publicznej w ramach Kampanii „Dla Ciebie żonkil dla chorego nadzieja”. Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II kwestują po każdej Mszy św. i proszą wsparcie dla nieuleczalnie chorych.
  9.  W Wielki Piątek zapraszamy na spotkazie modlitewne na godzinę 6:00 pod krzyż na ulicy Browarnej. To stara sławkowska tradycja – przybądźmy więc jak najliczniej.
  10.  Podziękowania: Pani Małgorzacie, chórowi Cantamus Domino za przepiękny śpiew w ubiegła niedzielę w ramach zamyśleń wielkopostnych. Ks. Sławomirowi za przygotowanie nocnej drogi krzyżowej, w której wzięło udział ok. 350 osób.
  11.  Peregrynacja figurek Matki Bożej Fatimskiej od niedzieli 23 kwietnia. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy mieszkańców ulic: Wrzosowa, Chwaliboskie, Jodłowa.
  12. Wyjazd do Żelistrzewa Pucka dzieci i młodzieży 6-18 lipca. Zapisy w zakrystii.

WIELKI  TYDZIEŃ

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jezus nie przyszedł aby zbawić tłum ale każdego człowieka. Wjeżdża do Jerozolimy na osiołku, który symbolizuje pokój i łagodność. Śmierć, zło i grzech zostaną pokonane nie „duchem siły”, lecz siłą Miłości.
  2. Zachęcamy by w Wielkim Tygodniu zadbać o przydrożne krzyże i kaplice.
  3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. o 7:00; 7:30 i 18:00. Spowiadamy podczas Mszy Świętych a po południu od 17:00.

WIELKI CZWARTEK: Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu w kościołach katedralnych sprawowana jest Msza św. Krzyżma Świętego. Natomiast w naszym kościele:

• rano od 7 – 8:00 spowiedź a dla osób nie mogących przyjść wieczorem komunia św.
  • 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „Ciemnicy”. Adoracja do godziny 23:00.

WIELKI PIĄTEK: - pamiątka Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa.

• Zgodnie ze starożytną tradycją nie sprawujemy Eucharystii.
  • Adoracja Chrystusa Eucharystycznego w „Ciemnicy” od godziny 7:00. Spowiedź od godziny 7:00 do 11:00. Droga Krzyżowa o 16:00.
  • Liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Skuchy o 17:00.
  • Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do 24:00. O 21:00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Od 22:00 adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Możemy spożyć tylko jeden posiłek do syta i dwa posiłki „lekkie”. Powstrzymujemy się całkowicie od pokarmów mięsnych.
  • Tego dnia zachęcamy do adoracji, wewnętrznego wyciszenia, pokutnych praktyk: postu i jałmużny. Niech będzie to czas zanurzenia w Misterium Męki Pańskiej.

WIELKA SOBOTA

• Pamiątka przebywania Jezusa w Otchłani.
  • Poświęcenie pokarmów do południa od 9:00 – 13:00 co pół godziny. Po południu o 16:00. Na Niwie o 10:00.
  • W tym czasie również możliwość spowiedzi.
  • Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o 19:00.
  • po liturgii - Nowenna do Bożego Miłosierdzia

NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Rezurekcja o 6:00. Zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatów, Ugrupowania Społeczne, Orkiestrę.
  • Następne Msze św. o 9:30; 11:00; 12:15; 17;00. Na Niwie o 15:00.