20 maja 2018

1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polecajmy Bogu dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Chrystusa, ich rodziców, dziadków i chrzestnych by Eucharystyczny Chrystus zamieszkał w ich sercach na stałe. Polecajmy również Bogu nauczycieli i wychowawców, którzy kształtują serca tych dzieci. Polecajmy ks. Łukasza, który w tym roku przygotowywał dzieci wkładając w to wiele trudu ale przede wszystkim serca i wiary. Dziś dziękujemy im, za ten trud i owocną pracę.
  2. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro natomiast drugi dzień Zielonych Świątek – Matki Bożej Matki Kościoła. Zachęcamy do udziału w świątecznej Eucharystii.
  3. W piątek po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Rycerzy Kolumba.
  4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych i „Apelach Jasnogórskich.
  5. W dniach od 9 – 13 sierpnia organizowana jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam aby tak zaplanować urlop, by wziąć udział w pielgrzymce. Szczególnie tę zachętę kieruję do ludzi młodych..
  6. W ostatnią niedzielę maja Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn na pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Zapisy w zakrystii.
  7. Trwa peregrynacja figurek M.B Fatimskiej. Prośba, by po zakończonej peregrynacji mieszkańcy ul Krzywda przekazali figurkę mieszkańcom ul. Zawalnej i Podwalnej.
  8. W przyszłą niedzielę członkowie OSP Sławków będą prowadzić zbiórkę na potrzeby funkcjonowania straży. Wesprzyjmy materialnie tych, którzy ratują nasze życie i mienie.
  9. Dziękuję panom za o pomoc w budowie rusztowania w kościółku na cmentarzu. Zakończone prace przy kryciu dachu. Teraz fundamenty i remont wnętrza.
  10. Rocznica pierwszej komunii św. 27 maja br. o 12:15. Próby przed rocznicą klasy 4c i 4d odbywać się będą:
    22  maja 2018 -  wtorek  -  godz.16.30
    24  maja 2018  - czwartek  - godz. 16.30
    25  maja 2018 - piątek  - godz. 16.00
    Spowiedź przed rocznicą  w piątek o 17:00. Nabożeństwo pokutne 16:45.
    W niedzielę 27 maja 2018 r. spotykamy się obok kościoła o godz. 12.00 ( stroje komunijne, bez świec). Msza Św. o godz.12.15